MİAFORUMA HOŞGELDİNİZ...
-Miaforumu görüntülemek, başlıkları okuyabilmek, yeni başlıklar gönderebilmek, başlıklara cevap verebilmek için lütfen Üye Girişi yapınız, üye değilseniz Kayıt olunuz.
***
-Mülki İdare Amirlerine Özel Bölümleri görüntüleyebilmek için ise, lütfen Mülki İdare Amirleri Özel Bölümü Hakkında başlığını okuyunuz.
-Mülki İdare Amiri olduğunuzu doğrulamak için, lütfen Parolayı giriniz.
***
-Miaforumu kullanmaya başlamadan önce Forum Kurallarını ve Kullanım Bilgilerini okuyunuz. Tüm soru ve sorunlarınız için Miaforum Yöneticisiyle İletişime geçiniz.

Muş Valisinden 'ayakkabı silme' Tepkisi

Mülki İdare Amirleri ile İlgili Ulusal ve Yerel Basında Çıkan Haberler...
Kullanıcı avatarı
herseye_ragmen
MÜLKİ İDARE AMİRİ
Mesajlar: 524
Kayıt: 07 Temmuz 2010, 10:49
Görevi: Kaymakam
Dönemi: 90

Muş Valisinden 'ayakkabı silme' Tepkisi

Mesajgönderen herseye_ragmen » 11 Mayıs 2011, 20:14

Muş Valisi Ali Çınar, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın ayakkabılarını silmeye kalkıştığı iddialarıyla ilgili medyada yer alan haberlere sert tepki gösterdi.

Çınar, yaptığı yazılı açıklamada, bir gazetenin köşe yazarının kendisi hakkında haksız iddialarda bulunduğunu belirterek, iddianın tamamen hayal ürünü olduğunu vurguladı.

Muş Valisi Çınar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

''Bahse konu yazıda iddia edildiği şekilde, tarafımca Sağlık Bakanı Akdağ'ın ayakkabılarını silme girişimi tamamen hayal ürünü olduğu gibi böyle bir girişimde bulunmam söz konusu dahi olamaz. Böyle bir girişim, temsil ettiğim Valilik makamının saygınlığını zedeleyeceği gibi gerek mesleki terbiyem ve gerekse şahsi terbiye ve onurum buna müsaade etmeyecektir. Ayrıca, söz konusu davranışın bir Vali tarafından yapılabileceğini hiçbir vicdan da kabul etmeyecektir.''

Vali Çınar, ''Hakkımda yapılan mesnetsiz, haksız ve gerçek dışı iddialardan ibaret olan söz konusu yazının tekzip edilmesi için yasal haklarımı kullanacağım'' ifadesini kullandı.

-''OLAYIN ASLINI BİLMEDEN UYDURMUŞLAR''-

Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede de AA muhabirine yaptığı açıklamada, söz konusu iddiaların yaşandığı anda kendisinin de havaalanında VİP salonunda olduğunu anımsatarak, ''Olayın aslını bilmeden uydurmuşlar; Muş halkı adına çok üzgünüm'' dedi.

Başkan Dede, şöyle konuştu: ''VİP salonundaydık. Kameralar görüntü alacaktı sanırım. Sayın Bakanın ayakkabıları çamurdu. Sayın Vali, işaretle içeriden bir şey istedi. VİP salonunda görevli şahıs siyah bir parça getirdi masanın üzerine bıraktı. Sayın Vali de getirilen parçayı Sayın Bakanın dikkatine işaret etti. Sayın Bakan ise (gerek yok) dedi. Bütün olay bu. Basında yer alan Sayın Valinin masanın altına eğilmesi gibi bir durum söz konusu değil. Çok çirkin bir iddia. İşin aslını bilmeden kurgu yapıyorlar. Muş halkı adına gerçekten çok üzgünüm.''

Bu arada, yine VİP salonunda bulunanlardan eski Ankara Vali Yardımcısı, AK Parti Muş milletvekili adayı Faruk Işık da bugün internet sayfalarında yer alan, valinin masanın altına eğilerek bakanın ayakkabılarını silmeye kalkışması iddialarının tamamen yalan olduğunu, yapılan haber ve yorumlara gülmekle yetindiğini söyledi.

Kullanıcı avatarı
herseye_ragmen
MÜLKİ İDARE AMİRİ
Mesajlar: 524
Kayıt: 07 Temmuz 2010, 10:49
Görevi: Kaymakam
Dönemi: 90

Re: Muş Valisinden 'ayakkabı silme' Tepkisi

Mesajgönderen herseye_ragmen » 11 Mayıs 2011, 20:44

Bu tür haberlere balıklama atlayan öyle tipler varki sinirlerimi alt üst ediyolar. Duyduklarında okuduklarında ellerini ovuşturup en pervasız kahkahalarını patlatıyolar bu haberler karşısında. Bazı mia sitelerinde ismiyle cismiyle yorum yapan bu tiplerden öylesi varki tanıyanlar bilirler Mülki İdarenin nadir yüz karasıdır halbuki...

birmia
MÜLKİ İDARE AMİRİ
Mesajlar: 829
Kayıt: 12 Nisan 2010, 16:14
Görevi: Kaymakam
Görev Yeri: turkey

Re: Muş Valisinden 'ayakkabı silme' Tepkisi

Mesajgönderen birmia » 11 Mayıs 2011, 21:12

Valilik makamını zedelemek için ellerinden geleni yapan bir topluluk var. En ufak şeyleri büyüten ,büyütecek birşeyler bulamayınca böyle saçma sapan şeyleri ortaya çıkaran diş bilemiş bir güruh. İnşallah bu saçma haberler gelir birgün kendilerini bulur.
Bırakın adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun.

miami
Mesajlar: 420
Kayıt: 17 Temmuz 2010, 11:06

Re: Muş Valisinden 'ayakkabı silme' Tepkisi

Mesajgönderen miami » 11 Mayıs 2011, 21:35

meslegimizi yıpratma amaclı olduğu belli,kurgulanmış,uydurma bir haber.ama ne yazıkki şimdi kimse sn.valinin bu düzeltmesini hatırlamayacak.

kalender
Mesajlar: 87
Kayıt: 12 Mart 2011, 14:23

Re: Muş Valisinden 'ayakkabı silme' Tepkisi

Mesajgönderen kalender » 12 Mayıs 2011, 21:54

meslektaşlarımızın sayın vilimizi destekleyici yorumlarını görmek memnuniyet verici. Keşke sayın Valilerimiz de benzer hususlarda bizleri destekleseler.


“MÜLKİ İDARE AMİRLERİ GÜNCEL HABERLER” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir